Helva Bar Hattı

Helva üretimi yapan tüm üreticilerin işlerini kolaylaştırıyoruz. Artık helvalarınızı tartmadan, kalıplara koymadan ve soğutmak için bekletmeden tamamen hijyenik ortamda paketleyip satışa hazır hale getiriyoruz. 20gr.’ lık ürün çeşidine kadar boyutları küçülterek şekil vermek artık mümkün.

20gr.’ dan 1000gr.’ a kadar istediğiniz her gram aralığında ve 500kg’dan 1500kg’a kadar saatlik kapasite talebinize göre besleme liftinden paketleme makinesi ne kadar hazırlayabilir, işletmenizin pozisyonuna göre uygun çözümler üretebiliriz.

Gıdaya temas eden bütün yüzeylerde kullanılan malzemeler gıda şartnamelerine uygundur, Taşıyıcı bantlar gıdaya uygun silikon ve poliuretan bantlardır. Plc kontrollü olup dokunmatik ekranla hız ve zaman ayarlamaları çok kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Üretim çeşidine göre ayarlar hafızaya kaydedip tek tuşla üretiminize uygun ayarları seçebilirsiniz.

Üretim Kapasitesi:                      300kg/saat                    500kg/saat

Serme Genişliği    :                       300mm                            500mm

Serme kalınlığı    :                         10mm-40mm               10mm-40mm

Minimum kesme ölçüleri:      20mm x 20mm             20mm x 20mm

             Anahtar teslimi komple Helva Şekillendirme Soğutma ve Kesme Hattı, bütün makina ve ekipmanları ile birlikte  fabrika binanıza kurulmakta ve işletmeye alınmaktadır. Üretimde kullanılan malzemeler uluslararası gıda şartnamelerine uygundur.

 

 

 

SİLİNDİR GRUBU

          Besleme haznesi serme silindiri ve iki adet kalibrasyon silindirinden oluşur. Hamuru bant üstüne serip 5mm – 50mm arasında istenilen kalınlığa düşürür. Ürün yapısına göre silindirlerde ve bant altında ısıtma ve soğutma, teflon kaplı silindirler ve silikon bant opsiyon olarak sunulmaktadır.

 

 

 

 

 

 

SOĞUTMA TÜNELİ

          Soğutma Tünelleri 40cm – 120cm arası bant genişliklerinde ve 6m – 15m arası boylarda imal edilmektedir. Maksimum 80° olan ürün sıcaklığını ortam sıcaklığına düşürmek için kullanılır.

 

 

GİYOTİN

Servo motorlu ve PLC kontrollü bir makinadır. Ürünü istenilen ölçülerde hassas bir şekilde dilimlemektedir. Salınım mekanizması sayesinde dur kalk yapmadan giden bandın üzerinde kesim yapmaktadır. Bıçak teflon kaplamalıdır. Boy ayarı dokunmatik PLC ekranından yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

GRUPLAMA BANDI

Servo motorlu çift hız çalışan bir banttır. Üzerindeki sensörler ile gelen ürünleri sayar ve pinömatik piston ile ürünleri 90 derece sağ veya sola konumlandırılmış diğer bir bant’ın üzerine aktarır.

 

 

 

 

 

 

 

Detaylı Bilgi İçin Lütfen İletişime Geçiniz