Yumuşak Hamurlu Bisküvi

Project Overview

Yumuşak hamurlu bisküvi üretim hattı, bisküvi  üretimi için özel tasarlanmış bir üretim hattı dır. Mutfak gurubundan paketleme makinesi ne kadar komple makina ve ekipmanları firmamız tarafından imal edilmektedir .  Planladığınız üretim alanı ve üretim kapasitesine göre en uygun üretim hattını belirleyip fabrika binanıza kuruyor, ürün Know-How larını da vererek eksiksiz bir şekilde üretime başlamanızı sağlıyoruz.

                Saatte 150kg.’dan 1 ton kapasiteye kadar bisküvi hatları imal edilmektedir. Gıdaya temas eden bütün yüzeylerde kullanılan malzemeler uluslararası  gıda şartnamelerine uygundur. Taşıyıcı bantlar gıdaya uygun tel örgü ve poliuretan bantlardır. Plc kontrollü olup dokunmatik ekranla hız ve zaman ayarlamaları çok kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Üretim çeşidine göre ayarlar hafızaya kaydedip tek tuşla üretiminize uygun ayarları seçebilirsiniz.

Üretim Kapasitesi  :                      150kg/saat                    300kg/saat            600kg/saat         1000kg/saat

Bant Genişliği          :                      60cm                                 60cm                        100cm                    100cm

          Fırın Boyu                   :                      16m                                    24m                          32m                         48m

 

 

ROTARY MAKİNASI

Yumuşak hamurlu bisküvi imalatı için kullanılan silindirik kalıplı hamur şekillendirme makinasıdır.   Bant ve silindir hızları ayrı ayrı veya müşterek ayarlanabilir. Kalıp bıçağı her yöne hareketli olup  kolay diğiştirilebilir.  Kalıp baskı ayarı ve bant yönlendirmeler pinömatiktir. Kalıp değişimi kolaydır. İstenilen ürün Kapasitesine göre 40cm – 60cm – 80cm – 100cm bant genişliklerinde üretilmektedir.

 

 

BİSKÜVİ FIRINI

LPG veya fuel oil brülörleri ile 300°C -500°C arasında ısıtılan hava, tel örgü bandın alt ve üstünde bulunan kanallardan geçerek ürüne temas etmeden pişirme sağlamaktadır. Isı dağılımı alt, üst ve sağ sol olarak ayrı ayrı ayarlanabilmektedir. İstenilen ürün Kapasitesine göre 40cm – 60cm – 80cm – 100cm bant genişliklerinde ve 10m – 48m arasında uzunluklarda üretilmektedir.

 

DÖNÜŞ BANDI

Üretim alanını kısaltmak için kullanılır. Fırından çıkan bisküviler 180° dönerek soğutma bandına aktarılır. Bant hızı üretim hattıyla senkron çalışır.

 

 

 

SOĞUTMA BANDI

Fırından çıkan bisküvilerin ortam sıcaklığına düşerek kremalamaya veya paketlemeye hazır hale gelmesi için kullanılır. Bisküvilerin daha çabuk soğuyabilmeleri için tel örgü bant kullanılmaktadır.

BİSKÜVİ SANDVİÇLEME MAKİNASI

Şarjörlere doldurulan bisküvileri otomatik bir şekilde kremalı sandviç haline getirir. Öncelikle alt bisküviyi alarak üzerine krema sürer ve üst bisküviyi de üstüne kapatır. daha sonra silindirden geçirerek kalibre eder ve paketlemeye hazır hale getirir.  farklı ebatlardaki kare ve yuvarlak bisküvileri  sandviç yapabilmektedir. üretim kapasitesine göre iki ve dört sıralı imal edilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Lütfen İletişime Geçiniz