Çikolata Kaplama ve Soğutma Tüneli

Project Overview

             Gıdaya temas eden bütün yüzelerde kullanılan malzemeler gıda şartnamelerine uygundur. Taşıyıcı bantlar gıdaya uygun poliuretan ve paslanmaz çelik tel  bantlardır. Plc kontrollü olup dokunmatik ekranla hız ve zaman ayarlamaları çok kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Üretim çeşidine göre ayarları hafızaya kayıt edip tek tuşla üretiminize uygun ayarları seçebilirsiniz.

             Anahtar teslimi komple çikolata eritme kazanından paketleme makinesi ne kadar, Çikolata Kaplama Hattı, bütün makina ve ekipmanları ile birlikte, fabrika binanıza kurulmakta ve işletmeye alınmaktadır.

 

 

Çikolata Kaplama Makinası

Makinamız tam kaplama, sadece alttan kaplama veya sadece üstten kaplama yapma gibi tüm özellikleri içermektedir. Kabin ısısı, çikolata ısısı gibi tüm ayarlar ve serilecek çikolatanın kalınlık ayarlarının yapılması mümkündür. Vibrasyonlu inceltme ve kuyruk alma aparatları ile güzel ve ekonomik çalışma sağlar. Üretimde kullanılan malzemeler uluslararası gıda şartnamelerine uygundur. Bant genişliklerine göre üretim çeşitleri yapılabilmektedir.

a) 400mm   b) 600mm   c) 800mm   d)1000mm

 

 

 

 

 

Soğutma Tüneli

Bantlı ve tünel tipi soğutma üniteleri tamamen paslanmaz çelikten imal edilen bir ürün çeşitidir.

Soğutulacak ürünün özelliğine göre bant seçimi yapılmakta ve müşterilerimizin isteklerine uygun kapasite, genişlik ve uzunluk tespit edilmektedir.

Kapakları açılabildiği için son derece kolay temizlenebilen yüksek izolasyon kabiliyetine sahip soğuk ve kuru hava sirkülasyonu ile soğutma yapılmaktadır. +1°C ile +10°C’ de istenilen ısı aralıklarında ve 0,5m/d ile 4m/d arasında bant hızı ile çalışabilmektedir.

Üretimde kullanılan malzemeler uluslararası gıda şartnamelerine uygundur.

Bant genişliklerine göre üretim çeşitleri yapılabilmektedir;

1- 400mm en 9m boy
2- 600mm en 12m boy
3- 800mm en 16m boy
4- 1000mm en 20m boy

Detaylı Bilgi İçin Lütfen İletişime Geçiniz