Enerji Bar ve Protein Bar Üretim Hattı

Project Overview

 

                Enerji Bar ve Protein Bar üretimi için özel tasarlanmış bir üretim hattı dır.   Hamur besleme liftinden paketleme makinesi ne kadar tam otomatik üretim yapabilmektedir. Hazırlamış olduğunuz hamur, sericinin haznesine boşaltılır. Belirli bir kalınlıkta üretim bandına serilen ürün, daha sonra iki silindirden daha geçerek istenilen kalınlığa düşürülmüş olur. Kalınlığı kalibre edilmiş olan ürün, disk kesme gurubuna girerek şeritler halinde genişlikleri kesilir ve açılı konumlandırılmış kayışlarla araları açılır. Araları açıldıktan sonra giyotinde boyları kesilir ve paketlenmeye hazır hale gelir.

Üretim Kapasitesi:                      300kg/saat                    500kg/saat

Serme Genişliği    :                       300mm                            500mm

Serme kalınlığı    :                         10mm-40mm               10mm-40mm

Minimum kesme ölçüleri:      20mm x 20mm             20mm x 20mm

 

              Gıdaya temas eden bütün yüzelerde kullanılan malzemeler gıda şartnamelerine uygundur. Taşıyıcı bantlar gıdaya uygun silikon ve poliuretan bantlardır. Plc kontrollü olup dokunmatik ekranla hız ve zaman ayarlamaları çok kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Üretim çeşidine göre ayarları hafızaya kayıt edip tek tuşla üretiminize uygun ayarları seçebilirsiniz.

             Anahtar teslimi komple mutfak gurubundan paketleme makinesi ne kadar Enerji Bar ve Protein bar üretim hattı, bütün makina ve ekipmanları ile birlikte, ürün Know-How ları da verilerek, fabrika binanıza kurulmakta ve işletmeye alınmaktadır. Üretimde kullanılan malzemeler, uluslararası gıda şartnamelerine uygundur.

 

 

SİLİNDİR GRUBU

Besleme haznesi, serme silindiri ve iki adet kalibrasyon silindirinden oluşur. Hamuru bant üstüne serip 5mm – 50mm arasında istenilen kalınlığa düşürür. Ürün yapısına göre silindirlerde ve bant altında ısıtma ve soğutma, teflon kaplı silindirler ve silikon bant opsiyon olarak sunulmaktadır.

 

 

 

 

DİSK KESME &  ARA AÇMA

İstenilen ürün genişliklerine göre ayarlanmış teflon kaplamalı disk bıçaklarla ürün dilimlere ayrılır. Kesilmiş ürünlerin açılı konumlandırılmış poliüretan kayışlarla araları açılır. Farklı genişliklerde üretim yapabilmek için disk bıçak grubu ve kayış grubu kolay sökülebilir tasarlanmıştır.

 

 

 

 

 

GİYOTİN

Servo motorlu ve PLC kontrollü bir makinadır. Ürünü istenilen ölçülerde hassas bir şekilde dilimlemektedir. Salınım mekanizması sayesinde dur kalk yapmadan giden bandın üzerinde kesim yapmaktadır. Bıçak teflon kaplamalıdır. Boy ayarı dokunmatik PLC ekranından yapılmaktadır.

 

Detaylı Bilgi İçin Lütfen İletişime Geçiniz